درگیری شدید در شهر بنگلور هند به دلیل اهانت به ساحت پیامبر اکرم(ص)
1399/5/23
درگیری شدید در شهر بنگلور هند به دلیل اهانت به ساحت پیامبر اکرم(ص)
هزاران نفر از مردم شهر بنگلور در اعتراض به انتشار یک پست موهن به پیامبراکرم(ص) تجمع کردند که این اعتراض به درگیری خونین با پلیس این شهر تبدیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز به نقل از خبرگزاری شبستان ، در پی انتشار یک پست موهن نسبت به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) از سوی نزدیکان یکی از سیاستمداران شهر بنگلور در استان کارناتاکا در هند، هزاران نفر از مردم این شهر در اواخر شب (سه شنبه 21 مرداد 1399) در محکومیت این اقدام در مقابل منزل این سیاستمدار هندی تجمع کردند.

این اعتراض ها به درگیری شدید با نیروهای پلیس منجر شد که در نتیجه آن دو نفر از معترضان با شلیک گلوله نیروهای پلیس کشته شدند و سه نفر دیگر نیز زخمی شدند.

رئیس پلیس شهر بنگلور در صفحه توئیتر خود نوشت: وضعیت تحت کنترل است. پلیس برای متفرق کردن معترضان به استفاده از گاز اشک آور و شلیک گلوله روی آورد.

فیلم های ویدیویی نشان می دهد که معترضان در خارج از مرکز پلیس تجمع کردند و با نیروهای پلیس درگیر شدند؛ همچنین تعدادی از خودروهای پلیس را آتش زدند.

«کمال پانت» کمیسر پلیس در این شهر گفت: ما به تامین امنیت جانی شخصی که این پست موهن به پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) را منتشر کرد، اقدام کردیم.

وی ادعا کرد: نزدیک به 60 نفر از نیروهای پلیس در این درگیری ها زخمی شدند.

پلیس شهر بنگلور اعلام کرد: برای محدود کردن مردم، ممنوعیت تردد در این منطقه اعمال شده است.

وزیر کشور ایالت کارناتاکا گفت: ما درباره این مسئله تحقیق می کنیم و از فیلم دوربین های مدار بسته برای شناسایی کسانی که پشت این درگیری های خشن بودند، استفاده خواهیم کرد.