هشدار گروه حقوق بشر نسبت به منزوی کردن مسلمانان در «تارابا» نیجریه
1399/5/23
هشدار گروه حقوق بشر نسبت به منزوی کردن مسلمانان در «تارابا» نیجریه
گروه حامی حقوق مسلمانان نیجریه تحت عنوان «نگرانی از حقوق مسلمانان» فرماندر دولت ایالتی «تارابا» را متهم به منزوی کردن مسلمانان و محروم کردن آنها از پست های سیاسی و داشتن شغل در این ایالت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز به نقل از خبرگزاری شبستان  گروه حامی حقوق مسلمانان نیجریه تحت عنوان «نگرانی از حقوق مسلمانان» فرماندر دولت ایالتی «تارابا» را متهم به منزوی کردن مسلمانان و محروم کردن آنها از پست های سیاسی و داشتن شغل در این ایالت کرد.

این مسئله در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده از سوی پروفسور «اسحاق آکینتولا»،مدیر گروه «نگرانی از حقوق مسلمانان» مطرح شد.

در این بیانیه آمده است: ما خواستار تحقیق درباره اقدامات فرماندار ایالت تارابا هستیم.او مسلمانان تارابا را سرکوب می کند و تحت نظارت او همه بخش های این ایالت مسیحی سازی شده اند.

«آکینتولا» در این باره گفت: مسلمانان تارابا در همه زمینه ها از تحصیل گرفته تا اشتغال و انتصاب های سیاسی به حاشیه رانده شده اند.

این بیانیه افزود: مسلمانان تارابا برای ورود به دانشگاه ها با تبعیض مواجه هستند.هیچ گونه ارتقاء شغلی و جایگاه اجتماعی برای مسلمانان وجود ندارد و حتی مزایای مربوط به مرگ و میر هم به مسلمانان پرداخت نمی شود.

در این بیانیه تاکید شده است که فرماندار تارابا باید از سوی گروه مدافع حقوق بشر مسلمانان در این ایالت مورد بازجویی قرار بگیرد.

به گفته مدیر این گروه،مسلمانان نیجریه می خواهند بدانند که چرا همه مناصب دولتی در دست مسیحیان است و چرا هیچ گونه حقی در این زمینه به مسلمانان داده نمی شود.

در این بیانیه از آقای فرماندار سوال شده است که آیا تنها مسیحیان در این ایالت مالیات می پردازند و اگر چنین نیست و مسلمانان هم پرداخت کننده مالیات هستند چرا باید از مناصب سیاسی و از مشاغل محروم باشند؟