اجرای طرح قرآنی آنلاین «ام الکتاب» در کویت
1399/4/15
اجرای طرح قرآنی آنلاین «ام الکتاب» در کویت
نایب‌رئیس شورای اداری انجمن «منابر القرآنیه» در کویت از اجرای طرح قرآنی «ام الکتاب» به صورت آنلاین به منظور تصحیح قرائت سوره حمد در این کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز به نقل از ایکنا؛ به نقل از alraimedia.com، محمد الشطی، نایب‌رئیس شورای اداری انجمن «منابر القرآنیه» اظهار کرد: این طرح از طرح‌های مهم انجمن منابر القرآنیه در داخل و خارج از کویت است و در آن اساتید و معلمان قرآن نحوه قرائت صحیح سوره حمد را آموزش می‌دهند.

وی افزود: این طرح با استقبال گسترده شهروندان کویتی و غیرکویتی‌های مقیم این کشور مواجه شده و طی چهار سال بیش از ۶۰ هزار نفر از آن استقبال کرده‌اند.

الشطی تصریح کرد: «ام الکتاب: مادر قرآن، از نام‌های سوره حمد» طرحی درباره سوره مهمی از سوره‌های قرآن با نام حمد است که مسلمانان از فضیلت آن آگاه هستند و قرائت صحیح آن در نماز‌ واجب است.

وی اظهار کرد: هیچ نمازی (یومیه) نیست که سوره حمد در آن خوانده نشود و هر مسلمانی بیش از ۱۷ بار در روز این سوره را در نماز می‌خواند.

نایب‌رئیس شورای اداری انجمن منابر القرآنیه همچنین گفت: با توجه به اهمیت این سوره و فضیلت قرائت و تدبر در آن، انجمن منابر القرآنیه معلمان باتجربه و خبره را برای این طرح به کار گرفته و امسال به دلیل شیوع کرونا این طرح به صورت آنلاین و اینترنتی اجرا شده است.

وی یادآور شد: کتابچه‌های ویژه طرح ام الکتاب نیز در استان‌های مختلف توزیع شده و این کتابچه‌ها اشتباهات رایج هنگام قرائت سوره حمد را توضیح داده است.