قیام 15 خرداد 42 برای همیشه در تاریخ ماندگار می‌ماند/ مکتب امام خمینی نهضتی ماندگار در تاریخ بشریت است
1399/3/13
امام جمعه بانه
قیام 15 خرداد 42 برای همیشه در تاریخ ماندگار می‌ماند/ مکتب امام خمینی نهضتی ماندگار در تاریخ بشریت است
امام جمعه بانه گفت: قیام 15 خرداد 42 در تاریخ مبارزات ملت مسلمان ایران ثبت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی با بیان اینکه امام خمینی(ره) از مصلحین بزرگ تاریخ معاصراست، اظهار کرد: امام راحل با الگو گیری از قیام عاشورایی امام حسین(ع) انقلاب و نهضتی در ایران پایه‌گذاری کردند که زمینه نجات جهان از ظلم و استبداد را فراهم کرد.

امام جمعه بانه از امام راحل به عنوان عالمی فرهیخته و فقیهی  نستوه در علوم دینی نام برد و افزود: امام خمینی (ره) قبل از اینکه یک رهبر برای ملت ایران باشد شاگردان بسیاری را تربیت نمودند که هر یک مهره‌های مهمی در پیشبرد اهداف اسلام و نظام بوده‌اند.

به گفته وی، امام خمینی (ره) در مسائل مختلف به ویژه در علوم دینی آثار و کتب بسیاری نوشته و از خود به یادگار گذاشته‌اند که با گذشت سال‌ها از رحلت ایشان هنوز در حوزه ها و دانشگاه از این کتب به عنوان منابع اصلی درسی استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: پیاده نمودن شریعت اسلامی و تشکیل حکومت دینی یکی از مهم ترین دستاوردهای امام راحل با بنا نهادن انقلاب اسلامی در کشور ما بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در دهه 40 رژیم شاه اصلاحاتی را که  به نوعی تیشه به ریشه او صل اسلام بود انجام داد، در چنین شرایطی وقتی امام خطر از بین رفتن اسلام در کشور را احساس کرد و با پشتیبانی ملت دست به قیام زد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای قیام 15 خرداد 42 گفت: این روز برای همیشه در تاریخ مبارزات ملت مسلمان ایران ثبت شده است.