امام خمینی(ره) تفکر الهی را در جهان گسترش داد
1399/3/13
امام جمعه سقز
امام خمینی(ره) تفکر الهی را در جهان گسترش داد
امام جمعه سقز گفت: امام خمینی(ره) با پایه‌گذاری انقلاب اسلامی تفکر الهی را در جهان گسترش داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز، ماموستا حسینی با بزرگداشت سی‌ویکمین سالگرد ارتحال امام و قیام 15 خرداد اظهار کرد: زنده نگهداشتن یاد و خاطر این روزهای حماسه‌ساز تلاش در راستای زنده نگهداشتن ارزش‌هاست.

امام جمعه سقز گفت: امام خمینی(ره) با پایه‌گذاری انقلاب اسلامی تفکر الهی را در جهان گسترش داد.

وی تصریح کرد: حضرت امام بزرگ مرد تاریخ بشریت است که در راستای احیای ارزش‌های دینی و مبارزه با ظلم و ستم سال‌ها ایستادگی و مبارزه کرد و با تکیه بر نیروی ایمان و کمک ملت در این مسیر به پیروزی رسید.

امام جمعه سقز افزود: امام راحل هرگز در برابر زیاده‌خواهی و زورگویی‌ها کوتاه نیامد و تمام سختی‌ها را برای رسیدن به هدف والای نجات مظلومین به جان خرید.

ماموستا حسینی با بیان اینکه امام راحل در مسیر پیروزی انقلاب سختی‌های زیاد از جمله شکنجه، زندان و ترک وطن و تبعید متحمل شد، گفت:  حضرت امام خمینی(ره) در برابر ظلم و طاغوت ستم شاهی ایستاد و مبارزه کرد و با یاری خداوند و پشتوانه مردمی، زور و ستم را در ایران اسلامی ریشه کن کردند.

وی با تاکید براینکه بزرگداشت یاد امام، یادآور تلاش مجاهدانه عالم وارسته‌ای است که برای رضای پروردگار و سرافرازی ملت و کشور تلاش کرد، اظهار داشت: هدف امام راحل، پیاده کردن دستورهای دین مبین اسلام بود و در راه رسیدن به این هدف با تمام توان تلاش کردند.

امام جمعه سقز افزود: مردم ایران اسلامی همواره در گرامیداشت ایام تاریخی و حماسه‌ساز در عرصه حاضر بوده‌اند اما با توجه به شیوع کرونا ویروس عملا امکان برگزاری بسیاری از برنامه‌ها در ایام مهم وجود ندارد.

ماموستا حسینی خاطرنشان کرد: امسال اگرچه راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار نشد اما مردم همیشه در صحنه ایران در قالب‌های مختلف به ویژه در فضای مجازی انزجار خود را از رژیم کودک کش نشان دادند.

وی گفت: باید از ظرفییت‌های مختلف برای گرامیداشت سی و یکمین سالگرد رحلت حضرت امام و قیام 15 خرداد بهره بگیریم.