مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، شورای عالی افتاء و ائمه جمعه و جماعات استان، به مناسبت سالروز رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) بیانیه‌ مشترکی صادر کردند
1399/3/13
صدور بیانیه مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به مناسبت رحلت امام خمینی(ره)
مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، شورای عالی افتاء و ائمه جمعه و جماعات استان، به مناسبت سالروز رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) بیانیه‌ مشترکی صادر کردند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز، مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، شورای عالی افتاء و ائمه جمعه و جماعات استان، به مناسبت سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) بیانیه‌ صادر کردند.

متن بیانیه

چهاردهم خرداد ماه یادآور اندوه ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، بزرگ‌ترین چهره تاریخ معاصر است، شخصیت بزرگی که با طهارت روح، قدرت و عظمت ایمانی خود، نهضت اسلامی ایران را با قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ هدایت کرد و در بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رساند.

 این ایام یادآور روزهای سخت شکل‌گیری نهضت امام (ره) و عروج ملکوتی آن احیاگر بزرگ اسلام ناب محمدی (ص) و ملت‌های آزادیخواه و حق طلب به ویژه ملت ایران است.

 خرداد ماه در حافظه تاریخی انقلاب اسلامی و ملت ایران با نام پرفروغ حضرت امام خمینی(رحمة الله علیه) بنیان­گذار جمهوری اسلامی، پیوند خورده است و بویژه چهاردهم و پانزدهم این ماه که طلوع خورشید استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی از یک سو و ارتحال معمار کبیر انقلاب و نظام اسلامی از سوی دیگر نماد ویژه ای به آن بخشیده است.

معمار کبیر انقلاب اسلامی بزرگ مردی بود که اندیشه‌ اسلام ناب محمدی (ص) را در مسئله حکومت و نظام اسلامی به جهانیان معرفی و اثبات کردند که اسلام در حکومت داری و توجه به امور دینوی اهتمام داشته و دستورات زنده ای ارائه نموده است.

امسال در حالی گام به سی و یکمین سالگرد عروج ملکوتی امام راحل می گذاریم که شخصیت وجودی ایشان بیش از پیش آشکارتر شده و خصوصا جوانان نسل امروز تشنه آشنایی با ابعاد شخصیت آن حضرت می باشند.

مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و  نهادهای زیر مجموعه آن به عنوان یکی از یادگارهای ارزشمند امام راحل ضمن تسلیت سی و یکمین سالگرد عروج ملکوتی آن پیرفرزانه، یاد و خاطره قیام خونین 15 خرداد 1342 و تجدید بیعت با ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران را گرامی می دارند.