روز قدس تجلی وحدت و همدلی مسلمانان جهان است
1399/3/1
امام جمعه دهگلان:
روز قدس تجلی وحدت و همدلی مسلمانان جهان است
امام جمعه دهگلان گفت: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان یادگار ارزشمند امام راحل(ره)، روز تجلی وحدت و همدلی همه مسلمانان عالم است که در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در مقابل اشغالگران قدس شریف نامگذاری شد.
امام جمعه دهگلان گفت: استفاده از ظرفیت‌های مسلمانان و کشورهای اسلامی و بسیج همگانی امت اسلامی برای آزادسازی قدس شریف وسرزمین های فلسطین اشغالی هدف اصلی امام امت از نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس است.

ماموستا عبدالسلام محمدی اظهار کرد: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان یادگار ارزشمند امام راحل(ره)، روز تجلی وحدت و همدلی همه مسلمانان عالم است که در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در مقابل اشغالگران قدس شریف نامگذاری شد.

 وی افزود: استفاده از ظرفیت‌های مسلمانان و کشورهای اسلامی و بسیج همگانی امت اسلامی برای آزادسازی قدس شریف وسرزمین های فلسطین اشغالی هدف اصلی امام امت از نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس است و استفاده از این ظرفیت بالا در باز پس گیری این سرزمین ها و تقویت عزت مردم مظلوم فلسطین بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: قدس قبله اول مسلمین و محل هبوط انبیای الهی و معراج پیامبر اکرم اسلام و بعنوان سرزمین مقدس در قلب هر مسلمان آزاده ای جا دارد.

به گفته ماموستا محمدی، نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس توسط بنیانگدار انقلاب اسلامی در جهت استفاده از ظرفیت های مسلمانان و کشورهای اسلامی و بسیج همگانی امت اسلامی برای آزادسازی قدس شریف وسرزمین های فلسطین اشغالی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از این ظرفیت بالا در باز پس گیری این سرزمین ها و تقویت عزت مردم مظلوم فلسطین بسیار تاثیرگذار است و باید مورد توجه جدی تمام کشورهای اسلامی قرار گیرد.

امام جمعه دهگلان با بیان اینکه راهپیمایی روز قدس از سال ۵۸ تاکنون در ایران اسلامی و سایر کشورها هر ساله با شور و نشاط بسیاری برگزار شده است، عنوان کرد: امسال متاسفانه بخاطر انتشار ویروس کرونا و درگیری جامعه اسلامی و سایر کشورها و مقابله با این ویروس راهپیمایی روز قدس برگزار نمی شود.

وی تصریح کرد: رژیم نامشروع صهیونیسم نیز از این موضوع در جامعه جهانی و افکار عمومی و رسانه ای سوء استفاده نموده و شاهد تصرف و غصب بیشتر سرزمین های الخلیل در این ایام هستیم.

وی خاطرنشان کرد: ان شاءالله با استفاده از سایر ظرفیت‌های رسانه ای و محکومیت این اقدامات ظالمانه شاهد افول و ویرانی این غده سرطانی و قدرتمندی و استقلال بیشتر ملت مظلوم فلسطین خواهیم بود و این وعده الهی را فراموش نخواهیم کرد که اراده خداوند در کمک و نصرت مومنین خواهد بود.