دفاع از بیت‌المقدس وظیفه همه مسلمانان جهان است
1399/3/1
امام جمعه موقت شهر سقز:
دفاع از بیت‌المقدس وظیفه همه مسلمانان جهان است
امام جمعه موقت شهر سقز با بیان اینکه دفاع از بیت‌المقدس وظیفه همه مسلمانان جهان است، گفت: خاک فلسطین خاک مسلمانان و بیت المقدس قبله اول مسلمانان است همه مسلمانان باید برای دفاع از آن یک صدا و متحد شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شافعی نیوز، ماموستا ابن خیاط اظهار کرد: جمعه آخر رمضان در سال 58 توسط بنیان‌گذار انقلاب اسلامی به عنوان روز قدس معرفی شد.

وی دفاع از مسلمانان فلسطین که مورد ظلم اسرائیل قرار گرفته‌اند وظیفه همه مسلمانان دانست و  تصریح کرد: این نام‌گذاری با هدف حساس‌سازی مسلمان به موضوع فلسطین انجام گرفته تا مردم بی‌گناه این سرزمین بدانند که مسلمانان درکنار آنها هستند.

وی گفت: این حضور ما در عرصه حمایت از فلسطین موجب دلگرمی آنها است و به دشمنان اسلام نشان می‌دهد که در برابر صفوف متحد مسلمانان محکوم به شکست هستند.

وی خاطرنشان کرد: همانگونه که قرآن می‌فرماید شما پیروز خواهید شد به شرط اینکه ایمان خالصانه داشته باشید وقتی ما با ایمان و اعتقاد و حفظ اتحاد در کنار هم باشیم، قطعا پیروزی متعلق به مسلمانان و جهان اسلام خواهد بود.

وی با تاکید براینکه مسلمانان برادر دینی همدیگر هستند، افزود: پیامبر مکرم اسلام هم می‌فرماید کسی شب را به صبح برساند ولی نسبت به موضوع و مشکل برادر دینیش بی‌اهمیت باشد مسلمانان نیست.

وی با انتقاد از رویه برخی ممالک اسلامی که با رژیم صهیونیست و استکبار همدست شده و از آنها تبعیت می‌کنند، اظهار کرد: کشورهای که به دنبال عادی‌سازی ارتباط با اسرائیل و استکبار هستند بدانند دین اسلام با رویه‌ای که آنها در پیش گرفته‌اند مخالف است.

وی تصریح کرد: دین اسلام هرگز حرکت در مسیر ظلم را قبول ندارد و همواره بر حمایت از مظلوم در برابر ظالم دستور داده است، مسلمانان زمانی می‌توانند دشمنان را به زانو درآورند که با هم متحد و یکپارچه باشند.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام به خوبی می‌دانند در صورت اتحاد جهان اسلام شکست آنها قطعی است، گفت: به همین واسطه تمام توان خود را بر ایجاد شکاف و تفرقه در بین جهان اسلام بکار گرفته و در این مسیر برخی کشورها را نیز همراه خود ساخته‌اند.

وی خطاب به برخی کشورهای عربی که همراه و هم عهد اسرائیل شده‌اند، گفت: کشورهایی مانند عربستان و غیره که امروز به دنبال عادی‌سازی ارتباط با اسرائیل کودک‌کش هستند بدانند راهی را که در پیش گرفته‌اند بی‌سرانجام و خلاف دستورات و موازین دین اسلام است.

وی خاطرنشان کرد: این کشورها باید هرچه زودتر به صف مبارزه با استکبار و اسرائیل که دشمنان اصلی مسلمانان هستند بازگردند.

وی افزود: امروز دشمنان سعی دارند از شرایطی که به واسطه ویروس کرونا در جهان حاکم شده به نوعی در بین مسلمانان شکاف ایجاد و اتحاد ما را خدشه‌دار کنند، تا بتوانند به اهداف شومی که علیه مسلمانان به ویژه مردم بی‌گناه فلسطیین دارند، برسند، اسلام هیچ زمانی ظلم را قبول نکرده است، مسلمانان اگر متحد باشند حتی در شرایط کنونی نیز می‌توانند دشمنان را سرجایشان بگذارند.

وی تصریح کرد: دفاع از مظلوم و ایستادگی در برابر ظالم از دستورات مهم دین اسلام است و ما مسلمانان باید در کل دفاع از مظلوم را در اولویت قرار دهیم.

وی گفت: امروز دشمنان اسلام به نام معامله قرن می‌خواهند خاک فلسطین را بگیریند و بیت المقدس را که قبله اول مسلمانان است به مرکز حکومت اسرائیل تبدیل کنند البته این نقطه شروع آنها برای برداشتند گام‌های بزرگ‌تر علیه جهان اسلام است.

وی با تاکید براینکه مسلمانان جهان باید هوشیار باشند و با اتحاد این توطئه دشمنان را نقش‌ برآب سازند، عنوان کرد: خاک فلسطین خاک مسلمانان و بیت المقدس قبله اول مسلمانان است همه مسلمانان باید برای دفاع از آن یک صدا و متحد شوند.

وی خاطرنشان کرد: مسلمانان باید برائت خویش را از جنایات و تمامیت‌خواهی‌های بین‌المللی یک اقلیت محدود، فریاد بزنند و با پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین زمینه را برای آزادسازی قدس شریف و برپایی نماز وحدت آفرین در این نقطه فراهم سازند.

وی گفت: دشمنان می خواهند با ایجاد تفرقه در بین مسلمانان به اهداف خود برسند امروز فلسطین و در ادامه سایر ممالک مسلمانان را تصرف کنند مسلمانان اگر متحد و در کنار هم باشند هیچ دشمنی را یارای مقابله با آنها نخواهد بود.