ضرورت ایجاد پرسشگری معکوس در مورد موضوع قدس در ذهن جامعه
1399/2/31
مسئول هماهنگی، نظارت و ارزیابی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تاکید کرد
ضرورت ایجاد پرسشگری معکوس در مورد موضوع قدس در ذهن جامعه
مسئول هماهنگی، نظارت و ارزیابی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور بر ضرورت ایجاد پرسشگری معکوس در مورد موضوع قدس در ذهن جامعه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز، محمد ادیب  بهروز در نشست جمعی از مسوولان با نماینده ولی فقیه در کردستان که با محور برنامه‌های روز قدس برگزار شد اظهار کرد: یکی از مشکلات و چالش هایی که در بحث استفاده از ظرفیت فضای مجازی در استان وجود دارد بحث تولید محتوا است.

وی تصریح کرد: تعداد کانال ها و مجاری رسانه ای در فضای مجازی کم نیست اما محتوایی که از آنها نشر می شود در حدی نیست که مخاطب را اقناع کند.

وی افزود: در حال حاضر تریبون یا دست عده ای است که از هوا و فضا بدون هیچ معلومات و تخصصی نظریه ارائه می کنند یا دست عده است که از این ظرفیت استفاده ابزاری می کنند که البته این مشکل بنیادی مربوط به همه کشور است.

مسئول هماهنگی، نظارت و ارزیابی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: تولید محتوا باید به صورتی باشد که بتواند مخاطب را اقناع کند، مشکل جوانان ما عناد با دین یا دین گریزی نیست مشکل اصلی عدم اقناع مناسب است.

ادیب با بیان اینکه در برگزاری برنامه ها متاسفانه عادت به قالب های ثابت کرده ایم و اگر این قالب به هر دلیلی از ما گرفته شود توجهی به سایر ظرفیت ها نمی کنیم، گفت: حالا که به واسطه شیوع کرونا ویروس راهپیمایی برگزار نمی شود باید سعی کنیم در قالب های مختلف جایگزین های خوبی برای این امر مهم پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: در کنار توجه و حرکت به سمت تولید محتوا در بحث اهمیت روز قدس ایجاد پرسشگری به صورت معکوس در بین جوانان با طرح برخی سوال ها مانند چرا با اسرائیل در جنگ هستیم و غیره باید آتش  را در جامعه ایجاد تا جوانان ایجاب شوند.

مسئول هماهنگی، نظارت و ارزیابی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: متاسفانه قریب به اتفاق جامعه نسبت به روز قدس تکلیف محور هستند اگر بعد اعتقادی قضیه را در نظر بگیریم خود به خود به عنوان یک موضوع مستمر این روز جریان پیدا می کند.

وی خاطرنشان کرد: تولید محتوا، ابتکار در ارائه مطلب در فضای مجازی و ایجاد پرسشگری معکوس در ذهن جامعه حتی در این بازه کوتاه باقیمانده می تواند موج قوی مثبتی را در جامعه ایجاد کرد.