فلسفه تأسیس رژیم صهیونیستی تفرقه‌افکنی بین مسلمانان است
1399/2/31
شیخ خالد ملا در کنگره مجازی قدس:
فلسفه تأسیس رژیم صهیونیستی تفرقه‌افکنی بین مسلمانان است
عالم اهل سنت عراقی با بیان اینکه هدف از تأسیس رژیم صهیونیستی، ایجاد آشوب و تفرقه بین مسلمان است، گفت: رهبر انقلاب نیز به درستی به این مسئله اشاره کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز به نقل از پایگاه خبری پیام اربعین، شیخ خالد ملا، عالم اهل سنت عراقی در کنگره بین‌المللی قدس شریف که به صورت زنده از فضای مجازی پخش شد، با اشاره به ضرورت توجه به موضوع فلسطین و اشغالگری اسرائیل اظهار کرد: هیچ مسلمانی در مورد ضرورت آزادسازی فلسطین اختلافی ندارد.

این عالم اهل سنت عراقی با بیان این که اسرائیل برای ایجاد آشوب و تفرقه در منطقه ایجاد شده است، گفت: تأسیس این رژیم با حمایت مستقیم کشورهای منطقه صورت می‌‌گیرد، کشورهایی که باید منافع خود را در منطقه تأمین کنند.

وی با اشاره به لزوم توجه به سخنان بزرگان دین در مقابله با اسرائیل تصریح کرد: باید در چنین موقعیتی از فرمایش مقام معظم رهبری تبعیت کنیم که فرمودند همه اقدامات آمریکا در عراق و سوریه همه برای حمایت از اسرائیل است.

خالد ملا افزود: باید چنین جلسات و همایش‌هایی را ادامه داده و مردم را به نهضت و قیام دعوت کنیم تا همه برای احقاق حقوق فلسطینیان و آزادسازی سرزمین مقدس فلسطین همت کنند.

کنگره بین‌المللی قدس شریف با حضور سخنرانانی از ۱۸ کشور به صورت مجازی از روز گذشته، ۲۹ اردیبهشت ماه آغاز شد و تا امروز، ۳۰ اردیبهشت مصادف ۲۵ رمضان ادامه دارد.

در این همایش شخصیت‌های برجسته جهان اسلام از جمله شیخ عیسی قاسم از بحرین و شیخ بدرالدین حسون؛ مفتی سوریه، و همچنین مسئولانی از جریانات مقاومت از جمله حماس و حزب‌الله نیز سخنرانی می‌کنند.