مرگ بر اسرائیل مسلمان در روز قدس ریشه دینی دارد
1399/2/29
سرپرست کتابخانه ی امام خامنه ای سنندج
مرگ بر اسرائیل مسلمان در روز قدس ریشه دینی دارد
سرپرست کتابخانه ی امام خامنه ای سنندج گفت: اینکه ما مسلمانان در روز جهانی قدس شعار مرگ بر اسرائیل سر می‌دهیم و از فلسطین دفاع می‌کنیم ریشه دینی دارد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز، حجت‌الاسلام نادر رضایی در نشست جزء خوانی که در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: خدمت در مرکز بزرگ اسلامی با کار و خدمت در سایر ادارات فرق می‌کند.

وی افزود: اجر کسانی که در مرکز بزرگ و سایر دستگاه‌های مرتبط به برنامه‌های دینی کار می‌کنند مضاعف است.

وی خاطرنشان کرد: روحانیون در خدمت اسلام و دستورات اسلام هستند؛ لذا کسانی که در مرکز بزرگ فعالیت می‌کنند و در مسیر خدمت به روحانیون کار می‌کنند، اجر کار آنها مضاعف است.

وی در ادامه با بیان اینکه امام علی(ع) شخصیت بسیار والایی بودند که هر کسی بخواهد در مورد آن حضرت  صحبت کند، نمی‌تواند حق مطلب را به جا آورد، اذعان کرد: بهترین معرف این امام همام، پیامبر مکرم اسلام (ص) هستند.

وی اضافه کرد: در حدیثی که مورد قبول فریقین است، پیامبر مکرم اسلام به حضرت علی می‌فرمایند: «نسبت من و شما مانند موسی به هارون است» و در حدیثی دیگر فرمود: «من و علی از یک درخت هستیم

وی اضافه کرد: اهل سنت وقتی نام علی(ع) را می‌برند می‌گویند «علی کرم‌الله‌ وجهه» یعنی کسی که خدا وجه و صورت او را تکریم کرد؛ یعنی این صورت هیچگاه به هیچ بتی سجده نکرد.

وی به سابقه ایمان آوردن آن حضرت اشاره کرد و گفت: «دیگر صحابه بعدها اسلام آوردند، اما حضرت علی از همان طفولیت به پیامبر اسلام ایمان آورد

وی اضافه کرد: علی(ع) در سن ۱۰ سالگی به دین اسلام ایمان آورد و قبل از آن هم به هیچ بتی سجده نکرد‌.

وی افزود: در مورد حضرت علی(ع) غیر مسلمان‌ها هم مطالب زیادی گفته‌اند یک دانشمند مسیحی می‌گوید: «حضرت علی(ع) به خاطر عدالتش، در محراب به شهادت رسید.» وی همچنین می گوید: «من نهج‌البلاغه را بارها مطالعه کرده ام»

حجت‌الاسلام رضایی به بخشی از وصیت نامه امام علی(ع) گریزی زد و اضافه کرد: امام علی(ع) خطاب به حسنین می‌فرماید: «شما را به ترس از خدا سفارش مى كنم به دنيا روى نياوريد، گرچه به سراغ شما آيد، و بر آنچه از دنيا از دست مى دهيد اندوهناك مباشيد، حق را بگوييد، و براى پاداش الهى عمل كنيد. دشمن ستمگر و ياور ستمديده باشيد. شما را، و تمام فرزندان و خاندانم را، و كسانى را كه اين وصيت به آنها مى رسد، به ترس از خدا، و نظم در امور زندگى، ...»

وی تصریح کرد: این که ما در روز جهانی قدس شعار مرگ بر اسرائیل سر می‌دهیم و از فلسطین دفاع می‌کنیم ریشه دینی دارد.

وی گفت: با ظالم نمی‌شود سر یک سفره نشست، باید کمک حال مظلوم باشیم و در راستای دستیابی به تقوای الهی تلاش کنیم.