1399/2/28
آغاز شد توزیع 13 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان کردستان
در دومین مرحله از اجرای رزمایش کمک مومنانه 13 هزار بسته معیشتی و بهداشتی به ارزش 2 میلیارد و 372 میلیون تومان بین نیازمندان استان توزیع می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز، در مرحله اول، 12 هزار و 650 سبد معیشتی هدیه رهبری و 2 هزار و 570 بسته حمایتی مردمی شامل 10 کیلو برنج، 4 کیلوگرم گوشت، 2 بطری روغن، یک بسته خرما، 2 قوطی رب و 2.5 کیلوگرم گوشت به ارزش ریالی هر بسته 300 هزار تومان در نخستین مرحله این رزمایش بزرگ در بین نیازمندان توزیع شد.

در این مرحله نیز ۱۳ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در بین نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر استان توزیع می شود.

فرمانده سپاه کردستان در مراسم آغاز بکار مرحله دوم رزمایش مومنانه اظهار کرد: در دومین مرحله از اجرای رزمایش کمک مومنانه 13 هزار بسته معیشتی و بهداشتی به ارزش 2 میلیارد و 372 میلیون تومان بین نیازمندان استان توزیع می‌شود.

سردار سیدصادق حسینی افزود: مرحله دوم رزمایش بزرگ مومنانه پیرو فرمایش حضرت آقا امروز در کردستان آغاز شده است.

وی تصریح کرد: موضوع کمک مومنانه یک خیزیش عمومی در کشور و استان کردستان به وجود آورد و ما همدلی و وحدت و کمک و مواسات را به عینی شاهد بودیم.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: سخاوت مردم کردستان را در این طرح و رزمایش بزرگ شاهد بودیم و با ورود خیرین کمک‌های خوبی برای نیازمندان جمع شد که باید شکر خدا را بابت این نعمت بجای آوریم.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین تدابیر در نظام و انقلاب ما این است که کسانی که توانایی دارند به کمک نیازمندان بشتابند و در این روزهای سخت کرونا شاهد تحقق این مهم در سطحی بسیار بالا بودیم.

سردار حسینی تصریح کرد: این طرح به صورت همزمان در کل استان در حال برگزاری است که امیدواریم بتوانیم کمک‌های بیشتری را به دست مردم برسانیم.

وی اضافه کرد: سپاه از همان روزهای نخست شیوع این ویروس در کنار مردم بود و تمام ظرفیت و امکانات خود را برای حمایت از مردم به میدان آورد و قطعا تا شکست کامل این ویروس در کنار مردم خواهیم ماند.

فرمانده سپاه کردستان افزود: در دومین مرحله اجرای رزمایش کمک مومنانه که امروز برگزار می‌شود، 13 هزار بسته معیشتی و بهداشتی به ارزش 2 میلیارد و 372 میلیون تومان تهیه شده و در بین نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر از شیوع کرونا توزیع می‌شود.

به گفته وی، کمک به تسهیل و ترویج ازدواج آسان از دیگر اقدامات سپاه است که در قالب همین رزمایش مومنانه امروز  500 سری جهیزیه به زوج‌های جوان نیازمند استان اهدا خواهد شد.

سردار حسینی تصریح کرد: توزیع این جهیزیه‌ها از اسفندماه در استان شروع شده است.

وی اذعان داشت: ارزش ریالی 500 جهیزیه‌ای که امروز توزیع می‌شود 3 میلیارد تومان است که نصف اعتبار آن را سپاه و نصف دیگر را خود افراد تامین کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله نخست این رزمایش، 19 هزار و 820 خانوار نیازمند شناسایی شدند و در این مرحله نیز 18 هزار و 667 خانوار که تحت پوشش هیچ یکی از نهادها نیستند شناسایی شده و بسته‌های حمایتی در بین آنها توزیع خواهد شد.

سردار حسینی در پایان گفت: ملت شریف ایران در کنار هم با وحدت و انسجام بر مشکلات غلبه می‌کنند و دشمنان بیرونی را شکست داده و بر کرونا غلبه خواهند کرد.