انفاق وحدت و اخوت را در جامعه بیشتر می کند
1399/2/28
عضو شورای دبیرخانه مدارس علوم دینی اهل سنت کشور
انفاق وحدت و اخوت را در جامعه بیشتر می کند
عضو شورای دبیرخانه مدارس علوم دینی اهل سنت کشور گفت: انفاق و گذشت در راه خدا وحدت و برادری را در جامعه بیشتر می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز ماموستا محمدامین راستی در رزمایش کمک مؤمنانه سپاه بیت‌المقدس که در راستای لبیک گفتن به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی، در سالن آزادی سنندج برگزار شد، با تسلیت شهادت امام متقیان حضرت علی(ع)، اظهار داشت: ماه رمضان ماه رحمت و برکت الهی ا‌ست.

وی تصریح کرد: اول این ماه رحمت، وسطش مغفرت و آخرش دوری از آتش جهنم است، افزود: نیل به این سه ویژگی مرهون از خودگذشتگی، ایثار، انفاق و کمک است..

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه ما نمی‌توانیم قله سربلندی را فتح کنیم، مگر با گذشت از بهترین و محبوب ترین اموالمان در راه خدا، تصریح کرد: اخوت، برابر و برادری در ابتدا بر فقر تأکید و پس از آن بر برطرف کردن نیاز مردم توجه کرده و مصداقی را ذکر می‌کند که در صورت تحقق آن، اخوت و برادری محقق می‌شود.

وی مصداق‌های تحقق اخوت و برادری را شامل انقاق در راه خدا به صورت تمام اموال، نصف اموال و در نهایت به حد رفع نیاز فرد دانست و گفت: امروز شاهد هستیم با بروز کرونا، کسانی که غیرت داشتند به یاری فقرا شتافتند و با وجود بیکاری، یاریگر بسیاری از خانواده‌ها بودند.

وی گفت: امروز که ویروس منحوس کرونا جهان را درگیر خود کرده است و بشریت دچار مشکل شده هرکس هرچه در توان دارد باید برای کمک به هم نوع به منظور گذر از این شرایط بحرانی بکار بندد.

ماموستا راستی با تأکید بر اینکه سپاه در تمام فراز و نشیب‌ها در کنار مستمندان و فقرا بوده و هست، تصریح کرد: مدافعان امنیت این‌بار نیز آستین را بالا زده و در راستای رفع نیاز نیازمندان به میدان آمده‌اند.