معاون استاندار از اقدامات ضدعفونی سپاه در کردستان تقدیر کرد
1399/1/17
معاون استاندار از اقدامات ضدعفونی سپاه در کردستان تقدیر کرد
معاون امور عمرانی استاندار کردستان گفت: اقدامات سپاه و بسیج در زمینه ضدعفونی و گندزدایی معابر شهری و روستایی استان قابل تقدیر است.
 شهرام ملکی در ستاد استانی مقابله با کرونا که با حضور نماینده ولی فقیه در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: به دنبال شیوه ویروس کرونا در کردستان و برای ضدعفونی معابر شهری و روستایی استان کمیته‌ای فعال شد که عزیزان سپاه بیت‌المقدس اقدامات خوبی در قالب این کمیته انجام داده‌اند.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: در زمینه تامین کالاهای اساسی و نظارت بر فعالیت اصناف و بازاریان نیز اقدامات مناسبی از سوی سازمان صمت در استان انجام گرفته است.

ملکی تصریح کرد: دهیاری‌ها و شهرداری‌ها موظف به تامین مواد اولیه  ضدعفونی شده‌اند و تعامل خوبی بین این دو نهاد عمومی و سپاه در این راستا صورت گرفته که همین امر موجب شده کار ضدعفونی معابر و خیابان‌های شهری و روستاهای استان به خوبی انجام شود.

وی گفت: در شرایط عمومی پیمان که مبنای قرارداد بین پیمانکاران و کارفرمایان در حوزه پیمانکاری و حوزه مشاوره‌ای است ماده‌ای بنام 43 داریم که اعلام می‌کند هر زمان بیماری‌های واگیرداری در سطح یک منطقه با تایید دستگاه ذیربط وجود داشته باشد تغییر پیمان و هزینه‌های تاخیر از سوی دولت به مشاور و پیمانکار پرداخت شود.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان افزود: این موضوع را به وسیله سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کردیم و بناست به صورت یک دستورالعمل کلی این موضوع مورد توجه قرار گیرد و تعیین‌تکلیف شود.

ملکی خاطرنشان کرد: در استان کردستان که فصل کاری به دلیل شرایط جغرافیایی محدود است یک تعداد پروژه ملی اولویت‌دار داریم و در صورت ادامه شیوع کرونا روند کار را با مشکل مواجه خواهد کرد که باید تمهیدات لازم و رعایت پروتکل‌ها برای ادامه کار اندیشیده شود.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان اذعان کرد: پروژه‌های کلان که در سال 99 اولویت استان است، بناست که شیوه اجرا را در شرایط کنونی ابلاغ شود تا بتوانیم تمهیدات لازم در این خصوص را اتخاذ کنیم.

انتهای پیام/2