بهبودی ۱۷۰ نفر از مبتلایان به کرونا در کردستان
1399/1/17
بهبودی ۱۷۰ نفر از مبتلایان به کرونا در کردستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از بهبودی ۱۷۰ نفر از مبتلایان به کرونا ویروس در کردستان خبرداد.

فرزین رضاعی  اظهار داشت: از ابتدای شیوع و گسترش ویروس کرونا در استان تاکنون بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۵۸۷  بیمار مبتلای قطعی به کرونا ویروس در استان شناسایی شده است.

وی  با بیان اینکه، افزایش آمار  مبتلایان  قطعی به کرونا در سنندج، بیجار و دهگلان نگران کننده است، افزود: در شهرستان سقز ۱۷۲  نفر، سنندج ۱۴۴ نفر، بانه ۹۶  نفر، قروه ۴۲ نفر، بیجار ۳۰ نفر، دیواندره  ۲۵ نفر، کامیاران ۱۶ نفر، مریوان  ۲۰ نفر، دهگلان ۳۲ نفر و در  سروآباد نیز ۱۰  نفر مبتلای قطعی به کرونا ویروس هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه، تعداد هفت نفر از بیماران مذکور سن کمتر از ۱۰ سال دارند، اظهار  داشت: از ابتدا تاکنون، تعداد کل آزمایشات انجام گرفته یک هزار و ۱۴۵ نمونه است که از این تعداد ۵۸۷ مورد مثبت و ۵۲۱ مورد منفی و ۶۶ مورد اعلام نشده است.

رضاعی همواره مردم را  به رعایت فاصله‌ اجتماعی و ماندن در خانه جهت قطع زنجیره انتقال و پیشگیری از بیماری کرونا توصیه کرد و گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۷۰  نفر از مبتلایان به این بیماری در کردستان بهبود یافته اند.

وی تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا ویروس را در استان ۷۱ مورد برشمرد و تصریح کرد: در  شهرستان  سقز  ۲۴ نفر، بانه ۱۲ نفر،  قروه ۱۰  نفر،  سنندج 8 نفر،  مریوان 5 نفر، در کامیاران ، بیجار و دیواندره در هرکدام 4 نفر  به دلیل ابتلا به کروناویروس فوت شده‌اند که دفن همه موارد با نظارت بازرسین بهداشت و رعایت دستورالعمل های مربوطه صورت گرفته است.

مجموع مبتلایان به کووید19 در کشور به 53 هزار نفر رسید

به گزارش فارس، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: از ظهر دیروز تا امروز 15 فروردین1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2715 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به 53183 مورد رسید.

 وی تصریح کرد: خوشبختانه تا کنون 17935 نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور افزود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 134 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به 3294 نفر رسید.

 به گفته سخنگوی وزارت بهداشت،  4035 نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

 جهانپور اذعان کرد: مردم برای غربالگری کرونا به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

نیروهای خستگی ناپذیر حوزه بهداشت، از طریق سامانه 4030 با مردم تماس می گیرند و وضعیت سلامتی آنها را پیگیری می کنند. در صورت مشاهده شماره 4030 بر روی تلفن همراه، حتما پاسخگوی همکاران پرتلاش ما باشید.