تلاش کادر درمان برای حفظ جان مردم هیچوقت فراموش نمی‌شود
1399/1/17
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
تلاش کادر درمان برای حفظ جان مردم هیچوقت فراموش نمی‌شود
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: تلاش کادر و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی که در خط مقدم مقابله با کروناویروس هستند هیچوقت فراموش نخواهد شد.
آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: تلاش‌های دستگاه‌های مختلف در سطح استان در راستای مقابله با شیوع کرونا ویروس قابل تقدیر است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش کادر و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی که در خط مقدم مقابله با این ویروس هستند هیچوقت فراموش نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: امروز کرونا ویروس نه تنها کشور و استان ما بلکه کل جهان را درگیر کرده است و قطعا مقابله با آن نیازمند تمهدیدات و برنامه‌ریزی و همکاری و تعامل هرچه بیشتر دارد.

وی افزود: اینکه یک ویروس که با چشم قابل دیدن نیست، جهانی را با وجود تمام پیشرفت‌ها و سطح بالایی از تخصص درگیر کرده به نوعی نشان از عظمت و قدرت خداوند تبارک و تعالی است.

وی خاطرنشان کرد: اختلال تمام جهان توسط یک ویروس به ما هشدار می‌دهد که بیشتر به خود بیاییم و این وضعیت پیش آمده را نوعی تذکر از سوی پروردگار بدانیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: خداوند را باید شاکر باشیم که ایران در این آزمایش الهی با موفقیت عمل کرده و دنیا فهمید ایران نسبت به مردم توجه ویژه دارد و تمام توان خود را برای حفظ سلامت ملت بکار گرفته است.

وی افزود: وحدت ملی برای مقابله با ویروس کرونا یکی از دیگر موضوعات دارای اهمیت در این شرایط فعلی است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات برنامه‌ریزی مناسب برای مقابله با ادامه این روند است باید، به نوعی عمل شود که زمان‌بر شدن شکست کرونا، مشکلی در زندگی مردم ایجاد نکند.

وی ارائه آموزش‌های لازم در گستره بیشتر به مردم در راستای پیشگیری از این ویروس را ضروری خواند و گفت: باید این آموزش‌ها در قالب‌های مختلف به مردم ارائه شود.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اذعان کرد: اگر مردم آموزش‌های لازم را در زمینه رعایت نکات بهداشتی و فاصله یک متری نسبت به هم ببینند فعالیت‌های اقتصادی و آئین دینی مانند نماز جمعه را در محیط باز و با رعایت پرتکل‌ها می‌توان از سر گرفت.

وی ضمن تاکید بر اعمال اقدامات سخت‌گیرانه برای پیشگیری از شیوع کرونا، گفت: باید امکانات لازم برای قرنطینه افرادی که در خانه امکانات لازم را ندارند اندیشیده شود تا زنجیره انتقال قطع شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: محدودیت تردد افراد غیربومی در مبادی ورودی توسط نیروی انتظامی و هلال احمر باید ادامه داشته باشد.

وی آموزش افرادی برای فعالیت در حوزه جلوگیری از تجمع‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: توجه به اقشار آسیب‌پذیر جامعه از دیگر نکات مهمی است که باید از تمام ظرفیت‌ها در این راستا استفاده شود.

وی تصریح کرد: باید از ظرفیت خیرین و سازمان‌های مردم نهاد در کنار حمایت‌های دولتی برای رفع مشکلات و نیازهای اقشار آسیب‌پذیر با مدیریت مناسب استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: عادی کردن شرایط با کنترل مناسب و از سرگیری فعالیت‌های بخش تولید و غیره می‌تواند نقش مهمی در تقویت روحیه مردم و همراهی هرچه بیشتر آنها داشته باشد.

وی گفت: با کنترل و اتخاذ تصمیمات مناسب برای از سرگیری فعالیت‌های روزمره مردم با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و رعایت فاصله لازم از نظر روانی برای مردم خوشایندتر خواهد بود و مدیریت وضعیت را حتی در صورت طولانی شدن این روند تسهیل خواهد بخشید.