مشارکت بالای مردم در انتخابات اقتدار نظام را بیشتر می‌کند
1398/12/4
امام جمعه بانه
مشارکت بالای مردم در انتخابات اقتدار نظام را بیشتر می‌کند
امام جمعه بانه گفت: مشارکت بالای مردم در انتخابات اقتدار نظام را بیشتر می‌کند.
 
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شافعی نیوز، ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بانه اظهار کرد: کمک به قشر نیازمند با توجه به مشکلات اقتصادی که در جامعه ما وجود دارد امری ضروری است.
وی تصریح کرد: انتخابات و مشارکت در این امر مهم سیاسی موجب عظمت و سربلندی ملت و نظام است باید به افراد شایسته و بالیاقت رأی دهیم و با این کار ضمن ایجاد زمینه برای تشکیل یک مجلس قوی موجب اقتدار هرچه بیشتر کشور شویم.
 وی عنوان کرد: «خداوند در آیه شریفه ۵۰ از سوره مبارکه روم برای تصدیق حقانیت و ربوبیت ذات بی‌همتای خود به باران، باد و گردش زمین اشاره کرد و خطاب به پیامبر صلی الله فرموده‌اند ای محمد (ص) در آفرینش و پدیده‌های خلقت دقت کن که چگونه می‌میرند و دوباره زنده می‌شوند و این خطاب همه مردم را شامل مي‌شود»
وی اضافه کرد: خدایی که مرده را زنده می‌کند قدرتمند است و آدمی را از تحولات چند مرحله‌ای خلقتش آگاه می‌سازد که خالق خود را فراموش نکند ودین و رستاخیز را تایید کرده و بداند که وعده خداوند حق است.
وی گفت: خداوند شما را از ضعف خلق نموده و بعد از آن به شما قدرت می‌دهد و بعد از آن قدرت دوباره راه زوال را در پیش می‌گیرید مرحله اول نطفه و بعد علقه و مضغه و جنین بعد از آن شیرخواری و صبی و بالغ شدن و نوجوانی و جوانی و بعد از آن پیری و سالخوردگی، مانند انسانی که به آرامی از کوه بالا می‌رود و بعد از رسیدن به قله دوباره به دامنه کوه سرازیر می‌شود و زمانی که می‌میرد به قبرمنتقل شده و دو ملائکه از او سوال می‌پرسند که خدایت کیست؟ دینت چیست؟ و پیامبرت کیست؟ اهل ایمان پاسخ می‌دهند خدای من خدایی است که بی‌همتاست ومن را تربیت نموده و دینم اسلام و پیامبرم محمد (ص) است.
امام جمعه بانه اضافه کرد: پیامبر(ص) می‌فرمایند، قبر یا باغی از باغ‌های بهشت یا چاهی از چاه‌های جهنم است و ایماندار درعالم برزخ تا روز قیامت در ناز و نعمت واهل کفر در عذاب بسر می‌برند و هنگام فرارسیدن روز قیامت بارانی می‌بارد و تمام مرده‌گان با این باران دوباره زنده شده و سراز خاک بر می‌آورند و اهل ایمان می‌گویند خدایا شکرت بعد از مردن دوباره زنده شدیم به  سوی خدا بازگشتیم و اهل کفر می‌گویند ای داد بر ما از خواب غفلت بیدار شدیم براستی که وعده خداوند محقق شده و وعده خداوند حق است.
انتهای پیام/