شرکت در انتخابات وظیفه دینی است
1398/12/4
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان
شرکت در انتخابات وظیفه دینی است
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان گفت: شرکت در انتخابات وظیفه دینی است که همه باید در انجام آن اهتمام جدی داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شافعی نیوز، ماموستا سیدعلی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهرک بهاران مریوان اظهار کرد: امروز، روز انتخابات است همه باید احساس وظیفه کرده و در این عرصه مهم و سرنوشت‌ساز شرکت کنیم.
وی تصریح کرد: متاسفانه ویروس کرونا به ایران وارد شده و چند نفری هم بر اثر آن فوت شده‌اند مردم بدون وحشت با رعایت نکات بهداشتی مانع مبتلا شدن خود به این ویروس خطرناک شوند.
وی با تاکید براین نکته که مردم توصیه‌های مرکز بهداشت را جدی بگیرند، گفت:‌ مردم با رعایت نکات بهداشتی ضمن مراقبت از خود مانع از شیوع بیشتر این بیماری و مشکلات ناشی از آن خواهند شد.
وی در ادامه به موضوع مرگ و عذاب قبر گریزی زد و گفت:‌ عذاب قبر به گونه‌ای است که پیامبر(ص) خیلی وقت‌ها فرموده‌اند: «خدایا از عذاب و گرفتاری قبر به تو پناه می‌آورم».
وی خاطرنشان کرد: ما به عنوان اهل ایمان اعتقاد داریم که بعد ازاین دنیا فانی و عالم دیگری را تجربه خواهیم کرد و به تمام اعمالمان از خوب و بد رسیدگی خواهد شد.
وی با بیان اینکه حساب و کتاب دقیق اعمال انسان در آن روز وجود دارد، گفت:‌ بر اساس وعده الهی در روز جزا و قیامت هر آنچه از خیر و شر انجام داده‌ایم در مقابل عمل خیر جزای خیر، و در مقابل عمر شر جزای شر خواهیم دید.
وی خاطرنشان کرد: خداوند می فرماید: «بدانید که روز حساب و کتاب برای مردم نزدیک شده است که روز قیامت است، اما نوع انسان در غفلت و بی آگاهی به سر می‌برد».
وی افزود: خیلی بندرت پیش می‌آید که دور هم بنشینیم و در مورد قیامت بحث کنیم در حالی که سخن گفتن در این مورد انسان را برای روز حساب آماده می‌کند.
وی به نشانه‌های قیامت از دیدگاه قرآن و پیامبر اشاره کرد و افزود: پیامبر فرمود: »اگر علامت‌های زیر را مشاهده کردید منتظر قیامت باشید.
وی تصریح کرد: ظلم به مظلوم، خیانت در امانت از نشانه‌های فرا رسیدن قیامت است در آخر زمان کسب علم برای مسئله دین نیست و فقط برای امور دنیوی انجام می‌گیرد.
وی با بیان اینکه بی‌تفاوتی نسبت به مادر و در کل والدین از دیگر نشانه‌های آخر زمان است، گفت:  یکی دیگر از نشانه‌های آخر زمان این است در میان قبیله یا طایفه‌ای فاسقترین آنها مسئول و سرپرست آنان می‌شود.
انتهای پیام/